Idén novemberben látogattam el az Egyesült Arab Emírségek egyik legnépszerűbb emirátusába, Dubajba.

A repülőjegyet szeptemberben vettem a wizzair.com-on, 68.000 forintba került oda-vissza kézipoggyásszal. Négy napot töltöttem ott, ezért a kézipoggyász is bőven elég volt. Nem volt szükség sok dologra. 🙂 Kicsit tartottam a 6 órás úttól a Wizz Airrel, de egyáltalán nem volt vészes. Oda- és visszaúton is sikerült kényelmesen egymás mellett ülni, helyet sem foglaltam előre.

Dubaji beutazáshoz szükség van 72 órás PCR-tesztre, amit a gép indulásától számítanak (nem az érkezéstől). A PCR-tesztet 13.999 forintért csináltattam, ami a legolcsóbb opció volt, amit találtam.

A repülőm 12:35-kor indult, és elég lassú volt a check-in a sok dokumentumellenőrzés miatt. Hiába érkeztem meg időben (10:15-re), a check-in csak 11:40 körül ért véget, így szűk egy órám maradt az indulásig. Szerettem volna nyugodtan ebédelni és kávézni, de végül kapkodás lett belőle, és az ebédet elvitelre kértem.

Dubajban a Wizz Air a DXB Terminal 2-re érkezik. Ez az egyetlen terminál, amely nincs közvetlen kapcsolatban a metróval, így a helyzet nem volt ideális. Rengeteg busz közlekedik, amivel el lehet jutni a metróhoz, de ezekhez Nol Card szükséges, amit csak a metróállomásokon lehet venni – szóval egy ördögi kör alakult ki. 😀 Végül taxival mentem, bár nem volt nálam sok készpénz (22 euró), ami nehézséget okozott. A taxis rendes volt, és elvitt a szállodáig, ahol próbáltam pénzt felvenni, de két kártyával sem sikerült. Szerencsére mindenhol lehetett kártyával fizetni.

Este 11 körül érkeztem meg a szállodába, ahol a 36. emeleten kaptam egy óriási apartmant: két szoba, nappali és két fürdőszoba. A Mercure szállodalánc egyik dubaji hotelében szálltam meg, 3 éjszakára félpanzióval mindössze 110 ezer forintért. Ez az ár irreálisan alacsony volt ahhoz képest, amit kaptam. A svédasztalos reggeli és vacsora fantasztikus volt, a medence pedig a 8. emeleten helyezkedett el, bár a napozóágyak száma kicsit kevés volt.

1. nap

Reggeli után elindultam felfedezni a várost. Első dolgom volt venni egy Silver Nol Cardot, ami a turisták számára leginkább ajánlott közlekedési kártya. Ez korlátlan utazásra alkalmas, és online is fel lehet tölteni. Pár állomással odébb leszálltam, és egy plázában vettem egy iPhone-kábelt, mert az otthon maradt.

Ezután elmentem a világ egyetlen hétcsillagos szállodájához, a Burj Al Arabhoz. Hihetetlen látvány, hogy ez az épület több mint 300 méter magas, ami Európa legmagasabb épülete is lehetne.

A Burdzs al-Arab (magyarul: Arabok tornya) Tom Wright építész tervei alapján épült luxusszálloda Dubajban, az Egyesült Arab Emírségek második legnagyobb városában. A torony a Jumeriah nevű nemzetközi szállodalánc tulajdonában van, az utóbbi évek során a közel-keleti város szimbólumává vált. 321 méteres magasságával a legmagasabb szálloda volt a világon 2009-ig. Egy mesterséges szigeten található, 280 méterre a parttól, amellyel saját híd köti össze. A legfelső emelet magasságában elhelyezett leszállópálya lehetővé teszi a helikopterrel való megközelítést. „A világ első hétcsillagos szállodája” szlogennel reklámozza magát; a legolcsóbb szobát is 1000 dollár fölött adják ki egy éjszakára. Az arab vitorlás hajót formázó épület tervezésénél egy olyan építészeti alkotást próbáltak létrehozni, amely Dubaj szimbólumává válhat. Ezt a célját elérte, hiszen ma már világszerte ismert. Az építkezés 1994-ben kezdődött el, és kapuit 1999. december 1-jén nyitotta meg első vendégei előtt.

 

Innen a világ legnagyobb plázája és a világ legmagasabb épülete felé vettem az irányt. Ebédre valami gyorsat ettem – a nagy melegben amúgy sem kívántam nehéz ételeket –, így a KFC-re esett a választásom, ami árban megegyezett az itthonival.

Innen a Burj Khalifa volt az úticél.

Egyszerűen hihetetlen és ámulatba ejtő az egész. Tényleg a legek országa.

https://www.tiktok.com/@belatothu/video/7029751497789394182?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web_id7046827657057158662

A Burj Khalifa egy szupermagas felhőkarcoló az egyesült arab emírségekbeli Dubajban. Jelenleg a világ legmagasabb épületének számít 828 méteres magasságával; több mint 300 méterrel magasabb, mint a Taipei 101, amely rövid ideig a legmagasabb épület volt a Földön. 2010. január 4-én adták át

Dubai Frame

Innen a Dubai Frame-hez mentem, ami a világ legnagyobb képkerete. Naplementében érkeztem oda, és nagyon jól nézett ki. Nem mentem fel a tetejére, de a látvány így is lenyűgöző volt. Az épület két 150 méter magas toronyból áll, melyeket egy 93 méter hosszú híd köt össze. Innen látható a város régi és új része, ami remekül bemutatja a fejlődést, amin Dubaj keresztülment.

Estére visszatértem a szállodába. Aznap körülbelül 17-20 km-t sétáltam, de teljesen megérte!

Innen már a szálloda felé vettük az irányt. Mindegyik nap körülbelül 17-20 km-t sétáltunk, szóval eléggé lejártuk a lábunkat. De megérte!

Hamarosan jön a 2. rész…